BinaryBeast Logo

E-mail

asdfasdf

StarCraft 2DreamHack Open: Bucharest - Group Stage #3 + Playoff

Groups

A B C D E F G H

Group A

Standings
1 Korea, Republic of Hyun 2-0 4-1
2 Finland Welmu 2-1 5-3
3 Korea, Republic of Roro 1-2 4-4
4 Germany Krass 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Hyun 2
Finland Welmu 0

Match #2 BO3

Korea, Republic of Roro 2
Germany Krass 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Hyun 2
Korea, Republic of Roro 1

Losers' Match BO3

Finland Welmu 2
Germany Krass 0

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of Roro 1
Finland Welmu 2

Group B

Standings
1 France Tod 2-0 4-1
2 Korea, Republic of JaeDong 2-1 10-2
3 Korea, Republic of Golden 1-2 2-4
4 Korea, Republic of Yoda 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of JaeDong 1
France Tod 2

Match #2 BO3

Korea, Republic of Yoda 0
Korea, Republic of Golden 2

Winner's Match BO3

France Tod 2
Korea, Republic of Golden 0

Losers' Match BO3

Korea, Republic of JaeDong 2
Korea, Republic of Yoda 0

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of Golden 0
Korea, Republic of JaeDong 2

Group C

Standings
1 Korea, Republic of Leenock 2-0 5-0
2 Korea, Republic of Impact 2-1 11-3
3 Korea, Republic of Hero 1-2 3-5
4 Sweden morrow 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Impact 1
Korea, Republic of Hero 2

Match #2 BO3

Korea, Republic of Leenock 2
Sweden morrow 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Hero 0
Korea, Republic of Leenock 2

Losers' Match BO3

Korea, Republic of Impact 2
Sweden morrow 0

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of Hero 1
Korea, Republic of Impact 2

Group D

Standings
1 Sweden Zanster 2-0 4-1
2 Denmark Bunny 2-1 6-2
3 Korea, Republic of Patience 1-2 2-4
4 Korea, Republic of First 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Patience 2
Denmark Bunny 0

Match #2 BO3

Korea, Republic of First 1
Sweden Zanster 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Patience 0
Sweden Zanster 2

Losers' Match BO3

Denmark Bunny 2
Korea, Republic of First 0

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of Patience 0
Denmark Bunny 2

Group E

Standings
1 Korea, Republic of TY 2-0 5-1
2 Korea, Republic of jjakji 2-1 5-3
3 Netherlands uThermal 1-2 2-4
4 Finland Serral 0-2 2-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of TY 2
Finland Serral 1

Match #2 BO3

Korea, Republic of jjakji 0
Netherlands uThermal 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of TY 2
Netherlands uThermal 0

Losers' Match BO3

Finland Serral 1
Korea, Republic of jjakji 2

2nd Place Match BO3

Netherlands uThermal 0
Korea, Republic of jjakji 2

Group F

Standings
1 Korea, Republic of Innovation 2-0 9-1
2 Norway Snute 2-1 7-3
3 Canada HuK 1-2 4-4
4 Germany Roof 0-2 0-4

Match #1 BO3

Norway Snute 2
Germany Roof 0

Match #2 BO3

Korea, Republic of Innovation 2
Canada HuK 1

Winner's Match BO3

Norway Snute 0
Korea, Republic of Innovation 2

Losers' Match BO3

Germany Roof 0
Canada HuK 2

2nd Place Match BO3

Norway Snute 2
Canada HuK 1

Group G

Standings
1 Korea, Republic of Ryung 2-0 5-2
2 Korea, Republic of Life 2-1 11-2
3 France LilBow 1-2 2-4
4 Switzerland Nirox 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Ryung 2
Switzerland Nirox 1

Match #2 BO3

Korea, Republic of Life 2
France LilBow 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Ryung 2
Korea, Republic of Life 1

Losers' Match BO3

Switzerland Nirox 0
France LilBow 2

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of Life 2
France LilBow 0

Group H

Standings
1 Korea, Republic of Stardust 2-0 7-0
2 Korea, Republic of MC 2-1 6-2
3 France Firecake 1-2 2-5
4 Romania NightEnD 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Stardust 2
Romania NightEnD 0

Match #2 BO3

Korea, Republic of MC 2
France Firecake 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Stardust 2
Korea, Republic of MC 0

Losers' Match BO3

Romania NightEnD 1
France Firecake 2

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of MC 2
France Firecake 0