BinaryBeast Logo

E-mail

asdfasdf

StarCraft 2DreamHack Open: Bucharest - Group Stage #2

Groups

A B C D E F G H I J K L M N O P

Group A

Standings
1 Korea, Republic of Jaedong 2-0 4-0
2 Switzerland Nirox 2-1 4-4
3 Poland MaNa 1-2 3-4
4 France jeysen 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Jaedong 2
Switzerland Nirox 0

Match #2 BO3

Poland MaNa 2
France jeysen 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Jaedong 2
Poland MaNa 0

Losers' Match BO3

Switzerland Nirox 2
France jeysen 1

2nd Place Match BO3

Poland MaNa 1
Switzerland Nirox 2

Group B

Standings
1 Korea, Republic of StarDust 2-0 4-0
2 Finland Welmu 2-1 4-2
3 Spain AlaStOr 1-2 2-4
4 Destruction 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of StarDust 2
Destruction 0

Match #2 BO3

Finland Welmu 2
Spain AlaStOr 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of StarDust 2
Finland Welmu 0

Losers' Match BO3

Destruction 0
Spain AlaStOr 2

2nd Place Match BO3

Finland Welmu 2
Spain AlaStOr 0

Group C

Standings
1 Korea, Republic of MC 2-0 4-0
2 Germany KrasS 2-1 4-3
3 Russian Federation slivko 1-2 3-4
4 Italy Reynor 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of MC 2
Italy Reynor 0

Match #2 BO3

Russian Federation slivko 1
Germany KrasS 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of MC 2
Germany KrasS 0

Losers' Match BO3

Italy Reynor 0
Russian Federation slivko 2

2nd Place Match BO3

Germany KrasS 2
Russian Federation slivko 0

Group D

Standings
1 Korea, Republic of HyuN 2-0 4-1
2 Romania NightEnD 2-1 5-3
3 Ireland ABomB 1-2 3-4
4 Romania sSak 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of HyuN 2
Romania sSak 0

Match #2 BO3

Romania NightEnD 2
Ireland ABomB 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of HyuN 2
Romania NightEnD 1

Losers' Match BO3

Romania sSak 0
Ireland ABomB 2

2nd Place Match BO3

Romania NightEnD 2
Ireland ABomB 1

Group E

Standings
1 Korea, Republic of First 2-0 4-1
2 Netherlands uThermal 2-1 5-2
3 Romania Spirit 1-2 2-5
4 Finland ZhuGeLiang 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of First 2
Romania Spirit 0

Match #2 BO3

Netherlands uThermal 2
Finland ZhuGeLiang 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of First 2
Netherlands uThermal 1

Losers' Match BO3

Romania Spirit 2
Finland ZhuGeLiang 1

2nd Place Match BO3

Netherlands uThermal 2
Romania Spirit 0

Group F

Standings
1 Korea, Republic of Impact 2-0 4-1
2 Germany Roof 2-1 4-3
3 Russian Federation Verdi 1-2 4-4
4 MMY 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Impact 2
MMY 0

Match #2 BO3

Russian Federation Verdi 2
Germany Roof 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Impact 2
Russian Federation Verdi 1

Losers' Match BO3

MMY 0
Germany Roof 2

2nd Place Match BO3

Russian Federation Verdi 1
Germany Roof 2

Group G

Standings
1 Norway Snute 2-0 4-0
2 Korea, Republic of HerO 2-1 4-2
3 Italy Narcotic 1-2 2-4
4 Romania Darkthorn 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of HerO 2
Italy Narcotic 0

Match #2 BO3

Norway Snute 2
Romania Darkthorn 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of HerO 0
Norway Snute 2

Losers' Match BO3

Italy Narcotic 2
Romania Darkthorn 0

2nd Place Match BO3

Korea, Republic of HerO 2
Italy Narcotic 0

Group H

Standings
1 Korea, Republic of RorO 2-0 4-0
2 France Firecake 2-1 4-3
3 Italy Stareagle 1-2 3-4
4 Romania Tish 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of RorO 2
Romania Tish 0

Match #2 BO3

France Firecake 2
Italy Stareagle 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of RorO 2
France Firecake 0

Losers' Match BO3

Romania Tish 0
Italy Stareagle 2

2nd Place Match BO3

France Firecake 2
Italy Stareagle 1

Group I

Standings
1 Korea, Republic of jjakji 2-0 4-0
2 Sweden Zanster 2-1 4-4
3 Germany TLO 1-2 3-4
4 Romania Daze 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of jjakji 2
Romania Daze 0

Match #2 BO3

Germany TLO 2
Sweden Zanster 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of jjakji 2
Germany TLO 0

Losers' Match BO3

Romania Daze 1
Sweden Zanster 2

2nd Place Match BO3

Germany TLO 1
Sweden Zanster 2

Group J

Standings
1 Korea, Republic of Patience 2-0 4-0
2 Finland Serral 2-1 4-2
3 Germany SaltTheWound 1-2 2-5
4 Italy Nogard 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Patience 2
Italy Nogard 0

Match #2 BO3

Finland Serral 2
Germany SaltTheWound 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Patience 2
Finland Serral 0

Losers' Match BO3

Italy Nogard 1
Germany SaltTheWound 2

2nd Place Match BO3

Finland Serral 2
Germany SaltTheWound 0

Group K

Standings
1 Korea, Republic of Innovation 2-0 4-0
2 Sweden MorroW 2-1 4-4
3 Norway TargA 1-2 4-4
4 Romania Ancestor 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Innovation 2
Romania Ancestor 0

Match #2 BO3

Norway TargA 1
Sweden MorroW 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Innovation 2
Sweden MorroW 0

Losers' Match BO3

Romania Ancestor 0
Norway TargA 2

2nd Place Match BO3

Sweden MorroW 2
Norway TargA 1

Group L

Standings
1 Korea, Republic of Ryung 2-0 4-1
2 France ToD 2-1 5-2
3 Germany Socke 1-2 3-5
4 Romania SarahKerigan 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Ryung 2
Romania SarahKerigan 0

Match #2 BO3

France ToD 1
Germany Socke 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Ryung 2
Germany Socke 1

Losers' Match BO3

Romania SarahKerigan 0
France ToD 2

2nd Place Match BO3

Germany Socke 0
France ToD 2

Group M

Standings
1 Korea, Republic of Life 2-0 4-0
2 Korea, Republic of Golden 2-1 4-2
3 Netherlands Harstem 1-2 2-4
4 Romania Moonbeam 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Life 2
Romania Moonbeam 0

Match #2 BO3

Korea, Republic of Golden 0
Netherlands Harstem 2

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Life 2
Netherlands Harstem 0

Losers' Match BO3

Romania Moonbeam 0
Korea, Republic of Golden 2

2nd Place Match BO3

Netherlands Harstem 0
Korea, Republic of Golden 2

Group N

Standings
1 Korea, Republic of YoDa 2-0 4-1
2 France Lilbow 2-1 5-3
3 Russian Federation Revolver 1-2 3-5
4 Warbsky 0-2 1-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of YoDa 2
Warbsky 0

Match #2 BO3

France Lilbow 2
Russian Federation Revolver 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of YoDa 2
France Lilbow 1

Losers' Match BO3

Warbsky 1
Russian Federation Revolver 2

2nd Place Match BO3

France Lilbow 2
Russian Federation Revolver 1

Group O

Standings
1 Korea, Republic of Leenock 2-0 4-0
2 Canada HuK 2-1 4-2
3 Bulgaria stakimaN 1-2 2-4
4 Spain Hobbit 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of Leenock 2
Spain Hobbit 0

Match #2 BO3

Canada HuK 2
Bulgaria stakimaN 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of Leenock 2
Canada HuK 0

Losers' Match BO3

Spain Hobbit 0
Bulgaria stakimaN 2

2nd Place Match BO3

Canada HuK 2
Bulgaria stakimaN 0

Group P

Standings
1 Korea, Republic of TY 2-0 4-0
2 Denmark Bunny 2-1 4-2
3 Spain Botvinnik 1-2 2-4
4 Romania okhydra 0-2 0-4

Match #1 BO3

Korea, Republic of TY 2
Romania okhydra 0

Match #2 BO3

Denmark Bunny 2
Spain Botvinnik 0

Winner's Match BO3

Korea, Republic of TY 2
Denmark Bunny 0

Losers' Match BO3

Romania okhydra 0
Spain Botvinnik 2

2nd Place Match BO3

Denmark Bunny 2
Spain Botvinnik 0